Chrudim bude mít novou dopravní cestu k městským sportovištím!

12.05.2017

Každý z Chrudimáků ví, jaké kličkování mezi domky ho čeká vždy, když chce jet na městský bazén, podívat se na hokej, nebo zajet na letní stadion. Cesta je to klikatá a každého zdrží. Jede se po nábřeží, přes most, uličkami mezi domky.

Nový projekt by měl přinést zjednodušení této dopravní komplikace.

Radnice v současné době připravuje řešení, které je zaměřeno právě na tento problém. Osobní autodoprava a veřejná doprava by měly ke sportovištím přijíždět nově vybudovanou trasou. Ta by měla být vybudována z městského okruhu pod nemocnicí. V těch místech bude vybudovaný odbočovací pruh a postavena cesta k zimnímu stadionu.

Odbočování bude možné jen z jízdního pruhu, ke kterému bude odbočovací pruh náležet, tedy pouze vpravo. Při výjezdu ze sportovišť města by mělo být odbočení možné také pouze vpravo. Nemělo by to mít ovšem pro řidiče žádné nepříjemné následky, každý Chrudimák totiž ví, že místo leží v těsné blízkosti kruhových objezdů, a to jak u nemocnice, tak u Tesca. Řidiči se tak budou moci dostat, v případě potřeby, do požadovaného směru.

Zatím je vše ve fázi plánování a v letošním roce se určitě s realizací nepočítá. Město nemá na tuto akci stanovený rozpočet a potřebná povolení. Cena by se měla pohybovat okolo deseti milionu korun. Vzhledem k tomu, že toto zjednodušení dopravy bere město jako prioritu, počítá se s tím, že by se sjezd měl realizovat v příštím roce. Autodoprava by se v Chrudimi opět dočkala jisté úlevy.