Čechy? Nejvíce řidiček Uber!

07.03.2017

Nejvíce důvodů, přoč se ženy pouští do ježdění za volantem služby Uber je povícero, ale mezi základní patří dodatečný přivýdělek, setkání se zajímavými lidmi a čistá hlava po zaparkování svého automobilu. Až 15% řidičů Uberu v Čechách jsou právě ženy! Toto číslo nás řadí na první místo ve střední Evropě. Logistika žije i v osobní dopravě. 

Ženy jsou dokonce lépe hodnocenými řidičkami

Více než 700 000 kilometrů najezdily v minulém roce řidičky pod touto stále populárnější značkou, která se v naší zemi provozuje v Praze a v Brně. Řidičky jsou také, dle hodnocení zákazníků, spolehlivější než jejich kolegové muži. Průměrně obdržely hodnocení 4,81 hvězdičky, kdy nejvíce je možné mít 5 hvězdiček. Muži naopak dostali "pouze" 4,79 hvězdičky. Ženy obdrží pozitivní hodnocení především za ohleduplnější a bezpečnější jízdu než muži. 

Také věkové rozhraní v dopravě našich řidiček je velice různé. Nejmladší z řidiček je 21 let a naopak nejstarší, ale samozřejmě stále mladé, je 62 let. 

Česká republika již po třetí šampionem

Ano, již třetí rok po sobě drží Česká republika tento primát. Praha je daleko před Bratislavou a Varšavou, kde řídí cca 5% řidiček, což je znatelný rozdíl. Nejvíce žen jezdí v USA, kde jejich počet je více než 19%, nicméně my v SENA logistics si myslíme, že i toto číslo se dá snadno překonat! Autodoprava je známý koníček českých mužů i žen. Stačí se podívat jaké automobilky zde sídlí. 

Jak se stát Uber řidičem? 

Přeprava není nic složitého. Nemusíte mít prakticky nic. Stačí vlastnit automobil, který musí být mladší 10 let a musíte mít samozřejmě volný čas. V Čechách je dle statistik 537 aut na tisíc obyvatel. Tedy spousta potencionálních uživatelů Uberu.